– Triathlon z roku na rok zyskuje na popularności, co szczególnie widać po ilości zgłoszeń do zawodów nie tylko dla zawodowców, ale także i amatorów. Ponieważ łączy aż trzy formy ruchu, czyli pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, zwykle wymaga znacznie dłuższych przygotowań do sezonu, a później odpowiednich treningów w trakcie jego trwania. Pomoc naszych specjalistów może stanowić ten ważny krok, który przybliży reprezentantów Polski do sukcesów i medali – przyznaje dyrektor zarządzający Rehasport Piotr Lach.
W ramach umowy Rehasport zapewni organizację opieki medycznej w Polskim Związku Triathlonu, przy współpracy ze związkowym sztabem szkoleniowym. Ponad trzydziestu członków kadr narodowych przejdzie raz w roku badania Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej, a także zostanie poddanych analizie strukturalnej składu ciała. Wskazani przez PZTri kadrowicze mogą na te badania liczyć trzy razy w jednym roku, a dodatkowo: na wykonanie progów mleczanowych oraz ocenę fizjoterapeutyczną. Ponadto Rehasport zapewni co najmniej cztery prelekcje rocznie z zakresu medyczno-rehabilitacyjnego na szkoleniach organizowanych przez PZTri, a także podejmie działania mające na celu wsparcie w organizacji imprez PZTri.
– Jako Polski Związek Triathlonu mamy świadomość, z jak dużym obciążeniem fizycznym związana jest nasza dyscyplina. Dzięki wsparciu medycznemu na najwyższym poziomie, a takie zapewnia nam współpraca z Rehasport, możemy nawiązać rywalizację ze światową czołówką. To partnerstwo pozwoli nam właściwie zadbać o zawodników kadry narodowej i jest dużym krokiem naprzód dla naszego związku – ocenia wiceprezes PZTri Krzysztof Spyra.
Polski Związek Triathlonu został czwartym związkiem sportowym w Polsce, którego Partnerem Medycznym jest Rehasport. Klinika sprawuje także opiekę nad Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Związkiem Tenisowym oraz Polskim Związkiem Żeglarskim.