Ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce umowę podpisał prezes Andrzej Kraśnicki, Rehasport reprezentowali dr Witold Dudziński i dr hab. Przemysław Lubiatowski.
– To dzisiejsze porozumienie ma służyć stworzeniu lepszych warunków medycznych dla wszystkich ośmiu reprezentacji: czterech męskich oraz czterech kobiecych w czterech różnych kategoriach wiekowych. Celem jest z jednej strony profilaktyka, a z drugiej leczenie i problemy dotyczące medycyny sportowej wszystkich zawodniczek i zawodników reprezentujących Polskę – mówił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a jednocześnie prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.
– Dziękujemy za zaufanie i zrozumienie pewnej istotnej kwestii dotyczącej teorii i udziału medycyny w wyczynowym sporcie w XXI wieku. Dzisiaj znana i wszechobecna prawda dotycząca wszystkich nowoczesnych systemów treningowych jest taka: po pierwsze, drugie, trzecie czy setne – współczesny sport jest oparty na zdobyczach nowoczesnej medycyny. Oczywiście chodzi tu o medycynę pozytywnie rozumianą, która daje wiele możliwości wspierania zawodników. Nieobca nam jest kwestia przygotowania mentalnego czy psychicznego, którą nazywamy treningiem mózgu. Wszystkie zagadnienia chcemy wdrożyć z obecnym sztabem medycznym związku jako te, które mają wspierać zawodników w cywilizowanej formie wojny, a jest nią zawodowy sport – skomentował prezes zarządu Rehasport dr Witold Dudziński.
Dr Paweł Cieśla, członek władz ZPRP ds. medycznych, przyznał, że po wielu tygodniach udało się znaleźć najlepszego partnera dla polskiej piłki ręcznej. – Jako czynny ortopeda patrzę z zazdrością na Rehasport. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że udało nam się dokonać najlepszego wyboru – mówił.
W Klinice Rehasport leczyli się już reprezentanci Polski, m.in. Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Grzegorz Tkaczyk czy Piotr Grabarczyk. Wybitnym specjalistą od leczenia urazów kończyny górnej jest dr hab. Przemysław Lubiatowski, który także był obecny przy podpisaniu umowy.